Crypto

Kryptońskie prognozy na rok 2020: Kto ma rację?

Kryptońskie prognozy na rok 2020: Kto ma rację?

Pod koniec 2019 roku dziesiątki najważniejszych postaci w branży kryptograficznej i łańcuchów blokowych dokonywało prognoz dotyczących cen, stanu rynku i nie tylko.

Wzięliśmy prognozy z postu TokenDaily’s 2020 Crypto Crystal Ball, aby dowiedzieć się, kto miał rację, kto się mylił, a kto marzył.

Bram Cohen, Chia/BitTorrent

BitTorrent twórca Bram Cohen trzymał go krótko i słodko z jego przepowiednią w zeszłym roku, mówiąc, „Tether przejmuje pozycję #3 przez market cap.“

On miał rację! Tether jest obecnie na #4 ale rzeczywiście wzrosła, aby stać się trzecim znakiem przez market cap wcześniej Bitcoin System w tym roku, i stoi gotowy do odzyskania pozycji w dowolnym momencie.

Wynik: Pass

Inwestor Notation Capital Katherine Wu przewidziała, że „rok 2020 będzie rokiem przełomowym dla lepszych i bardziej zorientowanych na człowieka projektów“.

W związku ze zwiększonym naciskiem na UI w produktach takich jak Status, jak również PayPal integrujący crypto, można powiedzieć, że w ciągu ostatniego roku branża stała się bardziej przyjazna dla użytkownika. Wu przewidziało zwiększenie liczby lepszych narzędzi dla „nieszyfrujących rodzimych projektantów, którzy mogą chcieć zbudować coś na zdecentralizowanej alternatywie internetowej“.

Od strony regulacyjnej, Wu powiedział: „Myślę, że było wystarczająco dużo prognoz i napięć SEC/IRS/CFTC, aby właściwie wzbudzić strach u założycieli/inwestorów w USA“, przewidując, że więcej projektów kryptograficznych będzie geo-ochronić amerykańskich użytkowników i klientów w momencie uruchomienia. Pełne oceny dla Katherine Wu za rok 2020.

Ari Nazir, Neural Capital

Partner zarządzający Neural Capital, Ari Nazir, powiedział, że „żetony giełdowe nadal będą najsilniejszymi inwestycjami w Crypto, które nie są związane z oprogramowaniem. W szczególności, FTX weźmie jeszcze większy udział w rynku wolumenu handlu z obecnych giełd i przeniesie się do pierwszej piątki w całkowitym wolumenie“.

FTX rzeczywiście miał dobry rok, ale znajduje się na 28. miejscu dla rynków spot i 6. dla instrumentów pochodnych w momencie pisania, co czyni tę prognozę nieudaną.

Jacob Horne, Coinbase

Coinbase Product Manager Jacob Horne miał kilka dokładnych przewidywań, mówiąc: „jeśli rok 2018 będzie rokiem stabilnych monet, a rok 2019 będzie rokiem DeFi, myślę, że rok 2020 będzie rokiem ‚Krypto-banków‘ budujących produkty konsumenckie i instytucjonalne, które wykorzystują oba te czynniki“.

W 2020 roku wszystkie amerykańskie banki otrzymały zielone światło, aby zaoferować usługi przechowywania kryptograficznego, co czyni tę prognozę solidną wygraną.

Horne również słusznie oszacował, że podaż USDC przekroczy 1 mld dolarów (obecnie jest to ponad 3 mld dolarów).

Ostateczną prognozą był jednak worek mieszany. Podczas gdy jego szacunki, że będzie 10.000 DAO spadły znacznie poniżej 88 obecnie aktywnych, miał rację mówiąc, że co najmniej jeden DAO będzie zarządzać aktywami o wartości ponad 10 milionów dolarów.

Joey Krug, Pantera Capital

Krug oszacował, że „do końca 2020 roku zobaczymy >$2M zakładu tygodniowo na Augur“.

Rozmawiając z Crypto Briefing w listopadzie 2020, Krug powiedział, „ostatnie kilka dni były >$1M tom dni na rynku wyborczym,“ więc wygląda na to, że Joey przybił swoją krótką prognozę na następny rok.